Esinemisnärv ehk esinemisärevus on paljudele inimestele nagu parasiit, mille teke on justkui automaatne ja raskesti kontrollitav.
Kui uudiseid lugeda või sotsiaalmeedia platvormidel ringi vaadata, võib jääda mulje, et uued postitused on kõik masendavad või halvas mõttes šokeerivad. Tundub, et halvad uudised saavad rohkem tähelepanu, klikke ja levivad kiiremini edasi.
Oletame, et olete ennast ilusti valmis pannud, et kohalikku jõusaali trenni tegema minna. Kohapeal aga avastate, et teie kõrvaklapid on koju ununenud.
Kui palju tead Sa tegelikult maailma kohta? Kuidas saaksid hakkama kui Google ühel päeval maas oleks? Yale’i ülikooli teadlaste läbi viidud uuring näitab, et me kipume üle hindama oma teadmisi maailma kohta.
Elu on täis erinevaid otsuseid. Igapäevaselt on vaja muuhulgas valida, et mida küll hommikul selga panna või millist toitu õhtusöögiks valmistada. Kuigi ka need valikud võivad vahel aega ja kognitiivset pingutust nõuda,
Meie immuunsüsteem on üles ehitatud keerulise võrgustikuna, mis hõlmab endas üldisemas pildis bioloogilist ja psühholoogilist interaktsiooni. See kompleksne süsteem aitab meid kaitsta meie tervist ohustavate patogeenide eest
Kellelegi ei tule üllatuseks, et uni on meile väga vajalik. Igaüks meist suudab ette kujutada ebameeldivat päeva, mis järgneb ööle, kus oleme liiga vähe magada saanud.
Vaimse tervise haigused on süvenenud ja kasvanud tehisajastu jooksul. Viimastel aastatel on lisanud stressi meie igapäeva ellu Covid-19, poliitilised pinged ja majanduse langus.
Eelnevas sotsiaalmeedia teemalises postituses rääkisime, miks on nii raske oma telefoni käest panna, visake ka sellele pilk peale, kui ei ole juba lugenud. Siin postituses aga toome välja, kuidas mõjutab meie igapäevane sotsiaalmeedia kasutus meie vaimset tervist.
Vaatame, milliseid näpunäiteid annab kingituste tegemise kohta psühholoogiateadus. Kui otsid endale, sõbrale või lapsele elamuskingitust siis tutvu meie teenustega mis sobivad suurepäraselt sünnipäevale ja pakuvad hulgaliselt elamusi.
Praegusel nutiajastul on tavaline, et igal ühel on oma enda nutitelefon taskus või parasjagu sõrmede vahel. Pahatihti ei pane tähelegi, kui oled jälle liiga pikalt telefoni ekraani taha asjatult uurima jäänud.
Blogikarlis392023-02-19T10:02:51+00:00